Największe trendy makijażowe 2023 roku: cała magia skupia się na dramatyzmie

Największe trendy makijażowe 2023 roku: cała magia skupia się na dramatyzmie

Zmiana garderoby na sezon to rodzaj inicjacji, którą warto przenieść także na swoją kosmetyczkę. Pewne produkty po prostu nabierają innego znaczenia we wrześniu i październiku. Chłodniejsza temperatura otwiera też nowe horyzonty eksperymentowania z makijażem.

"Makijaż na jesień jest ekscytujący, ponieważ w miarę ochładzania się pogody fajnie jest pobawić się różnymi teksturami i wykończeniami makijażu - rzeczami, których moglibyśmy chcieć unikać podczas gorących letnich miesięcy" - tłumaczy celebrytka wizażystka Mai Quynh. Wizażystka Sara Wren, Globalna Dyrektor Artystyczna w Milk Makeup, zgadza się. "Myślę, że tak samo jak w modzie, to świetny czas na warstwowanie. Pogoda się ochładza, wracamy do zabawy z podkładem i nakładaniem warstw - bez obawy o pot i rozpuszczenie makijażu."

1.Makijaż w odcieniach latte Hailey Bieber prezentująca jesienny makijaż w odcieniach latte @HAILEYBIEBER/INSTAGRAM

Jeśli Hailey Bieber przyznaje temu trendowi swoją cenną aprobatę, to wiesz, że szybko się przyjmie. Monochromatyczny makijaż w odcieniach brązu latte to jeden z takich trendów, a Quynh uwielbia go na jesień. "Myślę, że jest teraz popularny, ponieważ to idealny neutralny makijaż do noszenia i pasuje do każdego odcienia skóry" - tłumaczy. "To subtelna ewolucja od efektu makijażu bez makijażu. Uwielbiam, że jest bardziej współczesną, uproszczoną wersją wszystkich makijaży lat 90. i wczesnych lat 2000."

2.Usta w stylu lat 90.

Kim Kardashian (Fot.instagram.com/kimkardashian)

Stylizacja ust z lat 90. wraca na salony! Ten kultowy trend makijażowy, który zdobił usta gwiazd i celebrytek dwie dekady temu, ponownie wchodzi na scenę. Usta w stylu lat 90. to nie tylko makijaż, to również wyrazisty hołd dla estetyki tamtego okresu.

Charakterystycznym elementem makijażu w odcieniach lat 90. są matowe, intensywne kolory, które przypominają paletę z tamtych lat. Brązy, czerwienie, odcienie beżu i różu dominują na ustach, tworząc efekt wyciągniętych i pełnych warg. Odcień brwiowej kredki wokół ust, zwłaszcza w tonacji brązowej, był nieodłącznym atrybutem tego makijażu, tworząc kontur i podkreślając kształt ust.

Trend ten był również znany ze swoich matowych wykończeń. O ile dziś często ceni się różnorodność wykończeń, od błyszczących po satynowe, to w latach 90. wyraźne, matowe usta były synonimem modnej elegancji. Współczesne interpretacje tego trendu zachęcają do eksperymentowania z różnymi odcieniami i kształtami, pozwalając na tworzenie nowoczesnych wersji klasycznego looku.

3. Delikatny gotyk ,jesienny makijaż w stylu soft goth.

Sophie Turner w makijażu w stylu soft goth podczas tegorocznej pooscarowej imprezy „Vanity Fair” (Fot. Leon Bennett/FilmMagic/Getty Images)

Jeśli twój styl bardziej przypomina Billie Eilish niż Barbie, sięgnij po gotyk w tym sezonie. Widzieliśmy inspiracje gotykiem na wybiegach, a teraz trafia on do mas z dymnymi, błyszczącymi oczami, wampirycznym błyszczykiem do ust i grubymi rzęsami. Idealna paleta cieni do tego makijażu to BPerfect Gravity Palette

 4. Strawberry makeup

PHOTO: GETTY IMAGES

Letni truskawkowy rumieniec nadal będzie wyglądał pięknie jesienią. Makijaż truskawkowy, jak sugeruje nazwa, opiera się na różowych i czerwonych odcieniach. Jest delikatny, promienny, miękki i niesamowicie skoncentrowany na różu — wydaje się, jakbyś roztarła dojrzałą truskawkę na policzkach lub spędzała dzień bawiąc się na polu truskawkowym. Wybierz odpowiedni róż dla siebie https://bffmakeup.pl/collections/roze

Einen Kommentar hinterlassen

Bitte beachten Sie, dass Kommentare genehmigt werden müssen, bevor sie veröffentlicht werden.

Diese Website ist durch reCAPTCHA geschützt und es gelten die allgemeinen Geschäftsbedingungen und Datenschutzbestimmungen von Google.