Serum do twarzy, jak i kiedy go używać?

Serum do twarzy, jak i kiedy go używać?

Piękna i promienna cera to marzenie wielu z nas i nie ma w tym nic dziwnego. Jeśli chcesz cieszyć się nią przez cały czas, to musisz zadbać o odpowiednią pielęgnację. Sam demakijaż nie wystarczy, konieczne jest też oczyszczenie twarzy oraz jej odpowiednie nawilżenie. Mimo tego, że szereg zabiegów jakie należy wykonywać każdego dnia wydaje się męczący, to szybko stanie się rutyną, która znacznie poprawi kondycję Twojej skóry.

Czym jest serum? To kosmetyk, który ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o pielęgnację, a który często pomijamy. Przede wszystkim należy pamiętać, że serum składa się z silnie skoncentrowanych składników, których działanie jest dużo mocniejsze niż kremu, dlatego nie należy stosować go jako zamiennika. Warto natomiast nakładać je na krem, w ten sposób wzmocni jego działanie. Regularne stosowanie sprawi, że Twoja skóra będzie dobrze nawilżona, napięta i pełna blasku. Jednocześnie pozwoli także wygładzić drobne zmarszczki i pozbyć się przebarwień.

Jak go używać? Serum należy nakładać na dokładnie oczyszczoną skórę, a dopiero na nie zaaplikować krem, który używasz na co dzień. Nałożenie obu produktów jest konieczne, chociażby dlatego że serum nie zawiera filtrów UV, więc bez kremu, nie zapewni Ci ochrony przed szkodliwym promieniowaniem. Jednocześnie nie jest to kosmetyk, który nadaje się do stosowania przez dłuższy czas. Dlatego też wskazane jest przeprowadzanie kuracji 2 lub 3 tygodniowych raz na jakiś czas. Serum doskonale sprawdzi się latem, gdy Twoja twarz jest wysuszona przez słońce i morską wodę, a tym samym dużo bardziej narażona na podrażnienia.

Dla kogo sprawdzi się ten kosmetyk? Tak naprawdę dla wszystkich kobiet po 25 roku życia, które stosując je regularnie, mogą wygładzić pierwsze zmarszczki, a także zapobiegać powstawaniu nowych. Serum sprawdzi się także jeśli chcesz dodać jędrności i blasku wysuszonej cerze. Skuteczne działanie produktu w dużej mierze zależy od właściwego dopasowania go do rodzaju skóry. Inny sprawdzi się w przypadku osób mających cerę suchą i mieszaną, a inny u osób mających cerę tłustą. Jeśli kosmetyk będzie zbyt lekki, nie zapewni właściwego nawilżenia i odwrotnie. Szeroka dostępność tego produktu sprawia, że z pewnością znajdziesz odpowiedni dla siebie.

Leave a comment

Please note, comments need to be approved before they are published.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.