Jak często dezynfekujesz swoje kosmetyki ?

Jak często dezynfekujesz swoje kosmetyki ?

                  Codziennie używamy mnóstwo kosmetyków do twarzy, a jak często je dezynfekujemy czy myjemy? W rzeczywistości, według jednego z badań przeprowadzonych przez Aston University w USA, superbakterie, w tym E. Coli znaleziono w dziewięciu na dziesięć kosmetykach użytku codziennego. Najczęściej znajdowane były w tuszu do rzęs, gąbeczkach do makijażu i błyszczykach. Odkrycia nie są zaskakujące, biorąc pod uwagę ,że tylko 61% kobiet dezynfekuje swoje kosmetyki raz w miesiącu, a co z resztą?

Jeśli twoja kosmetyczka ubrudzona jest korektorem z przed kilku miesięcy, do tego część produktów kupiłaś przed pandemią , warto zrobić porządki i sterylizację tego co zostanie.

Niezależnie, czy chodzi o makeup, pędzle, jadeitowy roller do twarzy , czy inne przybory kosmetyczne, kluczowa jest sterylizacja i powstrzymanie gromadzącego się martwego naskórka, który jest pożywką dla bakterii. Siedlisko bakterii, może spowodować zapalenie spojówek, czy też zapalenie mieszków włosowych, trądzik i inne wysypki.

Najważniejsze to : 

1. Mycie gąbeczki beauty blender  po każdym użyciu pod bieżącą ciepła wodą z mydełkiem antybakteryjnym. Świetnie nadaje się do tego IBRA  antybakteryjny żel do mycia pędzli i gąbek

2. Dokładne wytarcie ust po jedzeniu, poprawa konturów ust po posiłku to normalna sprawa, ale nie chcemy aby resztki jedzenia dostały się do pomadki czy błyszczyka.

3. Wybieraj produkty airless, z pompkami. Unikaj otwieranych słoiczków. Kontakt z powietrzem i palcami to pewny sposób na zanieczyszczenie kosmetyków. 

4. Czyść często pędzle do makijażu. Oprócz włosia, umyj również rękojeść. Pędzle powinny schnąć w suchym miejscu.

5. Czyść kosmetyczkę , co najmniej raz w miesiącu. Wszystkie twoje poprzednie kroki będą bezcelowe, jeśli czyste kosmetyki i pędzle włożysz do brudnego etui , kosmetyczki. 

 

Leave a comment

Please note, comments need to be approved before they are published.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.