Nowy trend w makijażu - Chrome!

Nowy trend w makijażu - Chrome!

Zaczęło się powoli: srebrne błyskotki na wybiegach w postaci bransolety lub paska. Odrobina lustrzanych, chłodnych lakierów do paznokci. Nagle chrom wybuchł całą mocą w lodowatym makijażu Maddy z serialu Euforia. Skąpe stroje Krdashianek zmieniły kolor na srebrny, a Beyonce zaprezentowała swój najnowszy album Rennaisance dosiadając rozgwieżdżonego srebrnego konia. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że trend chłodnego CHROMU powrócił !

Srebrne makijaże mogą się wam jeszcze kojarzyć z niechlujnie pomalowanymi powiekami z dawnych lat 70 tych, a potem wczesnych 2000. Tik Tok szybko wychwycił trend chłodnych kolorów na powiece. Czyżby era cieni typu nude chyliła się ku końcowi? Jesteśmy tak przyzwyczajeni do naturalnych, zdrowych odcieni ziemi, ale sentymentów w makijażach może zabraknąć. 

Niezależnie czy to się nam podoba, czy nie, chromowane paznokcie i powieki dominują na Tik Toku. Czerwony dywan przemyca również chromowe akcenty, podczas gdy na pokazach najlepszych domów mody: Valentino, Givenchy, Fendi, królują chłodne, chromowe odcienie. Na jesiennym pokazie domu mody Balenciaga’s w 2022 roku, Nikole Kidman zadebiutowała na wybiegu w falującej metalicznej sukni. 

Srebro przyciąga uwagę. To jest to czego oczekują celebryci. Według zagranicznych statystyk głównie z USA, wywnioskować możemy, że trend metalicznych chłodnych cieni rozprzestrzenia się coraz bardziej. Palety o chłodnych, srebrnych odcieniach notują duży wzrost sprzedaży.

Jak uzyskać efekt makijażu typu chrome?

Możesz myśleć, że te chłodne odcienie nie pasują do każdego rodzaju cery, ale mylisz się. Wszystko zależy jak i gdzie zaaplikujemy chłodne odcienie. Jeśli nie jesteś przekonana po prostu zaaplikuj mniej, lub wybierz tylko kąciki. 

Jasne odcienie skóry dobrze będą wyglądać w metalicznych cieniach jak i chłodnych rozświetlaczach. Ciemniejsze odcienie skóry to przede wszystkim większy kontrast.  Makijaż chłodnymi odcieniami będzie bardziej widoczny. Tutaj, aby nie przesadzić warto przemycić trochę metalicznego blasku w eyelinerze. To nie oznacza, że nie możemy eksperymentować. Można zawsze poszukać cieni mgiełek, lub toperów.

Co o tym myślicie? Dajcie nać w komentarzu. 

 

 

zdjęcie: https://www.beautycrew.com.au/maddy-euphoria-makeup-new-years-eve

Leave a comment

Please note, comments need to be approved before they are published.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.