Konturowanie ust ? Przewodnik jak podkreślać usta aby ich nie przerysować.

Konturowanie ust ? Przewodnik jak podkreślać usta aby ich nie przerysować.

Pełne usta to coś, czego pragnie każda kobieta. Niestety nie każda z nas może pochwalić się naturalnie pełnymi ustami. Na rynku dostępne są coraz to nowsze technologię i preparaty wstrzykiwane w usta, aby poprawić ich kształt. Jeśli nie chcemy wydawać fortuny na zabiegi gabinetowe warto zaprzyjaźnić się z konturówką do ust.

Jak podkreślić usta konturówką tak, aby nie wyglądało to groteskowo?

1. Oceń swój kształt ust.

Ocena kształtu własnych ust jest niezbędna jeśli chcemy je przerysować. Każdy ma inny kształt ust, wiedza jaki ma się kształt i gdzie chce się nadać im pełnie jest niezbędna do rozpoczęcia pracy z konturówką. Na przykład jeśli chcesz zwiększyć objętość górnej wargi względem tej dolnej musisz mieć na uwadze całokształt. Im bardziej komfortowo będziesz czuć się ze swoim naturalnym kształtem ust, tym łatwiej będzie je konturować i nadawać objętości.

2. Wybierz odpowiedni kolor.

Niezależnie, czy twoje wargi mają być w kolorze Nude, czy czerwone posiadanie duetu konturówki i szminki jest niezbędne do poprawnego wykonania makijażu. Kiedy zamierzasz ćwiczyć, łatwiej zacząć od tych naturalnych kolorów Nude. Jeśli chodzi o konturówkę do ust i szminkę, upewnij się że,  kolory uzupełniają się wzajemnie, a różnice w odcieniach nie są drastyczne.

3. Przygotuj swoje usta.

Suche lub spierzchnięte usta nie będą dobrze wyglądać pomalowane szminką czy konturówką. Przygotowanie ust rozpocznij od peelingu cukrowego i mocnego nawilżenia. Odpowiednio złuszczone i nawilżone usta sprawią ,że pomadka będzie utrzymywać się dłużej. Złuszczanie i nawilżanie to tylko 1 minuta twojego czasu.

4. Zacznij od zewnętrznych kącików. 

Na początku większość ludzi ma tendencję do skupiania się na łuku kupidyna, wydłużając tą linie popełniamy najwięcej błędów. Jeśli zaczniemy od zewnętrznych kącików od samego początku zrobimy mniej błędów, a wypełnienie ust będzie znacznie łatwiejsze. Technika ta pozwala na osiągnięcie bardzo naturalnego kształtu naszych ust.

5. Zrób X  na łuku kupidyna.

Po wypełnieniu zewnętrznych kącików narysuj X na łuku kupidyna, aby upewnić się że, każda z warg wygląda równo.

6. Wypełnij resztę warg konturówką.

Jest to krok o którym mało kto pamięta. Lekkie wypełnienie ust konturówką zapewni naturalne wykończenie i pomoże utrzymać jednakowy kształt ust mimo, że usta zostały przerysowane.

7. Rozmyj krawędzie. 

Wyraźny kontur ust nie zapewni Ci naturalnego wyglądu którego szukasz. Za pomocą patyczka, pędzla do ust lub palca delikatnie rozmyj kontur. Nie przegap tego kroku! Rozmycie krawędzi sprawi, że twój makijaż stanie się naturalny, nie będzie tylko iluzją. 

8. Dodaj szminkę. 

Kiedy skończysz konturowanie konturówką wypełnij usta szminką odpowiedniego koloru. Możesz dodać błyszczyk, aby nadać ustom połysk i dodatkowy wymiar.

Częstym błędem przy podkreślaniu ust jest strategia ` im więcej tym lepiej `. Nie daj się ponieść emocją, pozostań jak najbliżej naturalnej linii ust.

Leave a comment

Please note, comments need to be approved before they are published.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.